Приймання установчої серії продукції виробничо-технічного призначення чи нової техніки для потреб залізничного транспорту загального користування регламентоване галузевим стандартом ГСТУ 32.0.08.001-97 "Порядок розроблення та поставлення продукції на виробництво для потреб залізничного транспорту в системі Міністерства транспорту України".

До початку робіт необхідно визначити:

  • вимоги споживача щодо властивостей продукції та галузі її використання;[1]
  • сфери призначення, масштаби реалізації та вимоги до продукції;
  • відповідність продукції вимогам безпеки руху на залізницях[2][3], охорони праці та охорони навколишнього природного середовища[4];
  • організації-розробники та підприємства – виробники;
  • місця, рівень, види та обсяги випробувань продукції, необхідність її сертифікації згідно з ДСТУ 3413, атестації виробництва згідно з ДСТУ 3414 або сертифікації системи якості згідно з ДСТУ 3419[5];
  • доцільність замовлення, що залежить від витрат на утримання продукції, капітальних та інших витрат у сфері її експлуатації і ремонту тощо[6].

 

 

 

 Для виявлення об’єктивних причин відмови діодів ДЛ161-200, які раніше були встановлені у випрямних блоках електровозів був проведений аналіз їх якості.

У березні 2014 року вийшли з ладу діоди ДЛ161-200 в силовому блоці електровоза локомотивного депо «Знам'янка» ДП «Одеська залізниця». Що стало причиною аварійної ситуації? Як запобігти подібним випадкам надалі?

 

Аналіз причин відмов діодів ДЛ161-200 в електровозі локомотивного депо «Знам'янка»

Для виявлення об'єктивних причин відмови діодів ДЛ161-200, які раніше були встановлені в електровозі вищезгаданого депо, начальник депо «Знам'янка» звернувся до фахівців ТОВ "Елемент-Перетворювач", яке має право проводити випробування напівпровідникових приладів і отримало свідоцтво про атестацію лабораторії під номером Е-33-12 і Е29-14, видане ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ». Після проведення огляду зовнішнього вигляду, випробування ДЛ161-200, а також розтину пробитих діодів були зроблені наступні висновки.

Розвиток силових напівпровідникових приладів (СНП) в Україні визначається станом вітчизняного ринку перетворювальної техніки, а також світовими тенденціями розвитку силової електроніки.

 Поряд із широко застосовуваними останнім часом повністю керованими силовими ключами (IGBT, GCT, IGCT, SIT тощо) продовжують користуватися попитом стандартні біполярні прилади.

 Як і раніше, діоди, тиристори і тріаки залишаються основою вітчизняного перетворювального устаткування для електроенергетики, транспорту, машинобудування, металургії, будіндустрії, військової техніки тощо.

 ТОВ ”Елемент-Перетворювач” виготовляє широкий ряд низькочастотних діодів, тиристорів, силових напівпровідникових модулів і є одним Із небагатьох у світі підприємств з випуску потужних симетричних тиристорів (тріаків) із двополярним управлінням.